- 2004/2005 - pierwsze miejsce w Lidze GLPN.

statystyki szczegółowe

Aktualności

Retro na III spotkanie przed końcem ligi na dobrej drodze...

• autor: aneczka7744, 2015-05-10 23:35
Retro na III spotkanie przed końcem ligi na dobrej drodze po obronę mistrzostwa.

Dawno nie było żadnego artykułu, dlatego będzie to małe podsumowanie jesieni i pokrótce opisanie meczy wiosennych. Działo się dużo od tego czasu- Korona, która mknie od zwycięstwa do zwycięstwa, Olimpik- Mistrz jesieni, który wiosnę zaczął fatalnie i wiele wiele więcej. Zaczynamy

Jesień dla Retro nie była udana, słaby okres w środkowej części rundy jesiennej osłodził trochę mecz z Tornado Targówka, który żółci wygrali 1-0, mecz z KS Malanów został przeniesiony na 29 marca 2015. Spotkanie to zakończyło się pewnym zwycięstwem Malanowian, którzy wykorzystali brak skuteczności i liczne absencję w szeregach Retro, na meczu tym nie było między innymi bramkarzy, dlatego między słupkami stanął Łukasz Dąbkowski. To spotkanie zakończyło rundę jesienną, a w przerwie zimowej Retro dokonało 1 wzmocnienia, do drużyny dołączył Mieszko Muszalski. Pierwszy mecz na wiosnę miał być meczem derbowym, ale mecz z Apettito PKS Orzeł Dziadowice- Folwark został przełożony na sobotę 30 maja na godzinę 16.00. Pierwsza kolejka rundy wiosennej ruszyła bez Retro, co zaowocowało tym, że „Szerszenie” byli na 6 miejscu w ligowej tabeli. Kolejna niedziela, to kolejny mecz, tym razem już z Retro, a rywal niewygodny, bo Tornado Targówka co prawda nigdy nie pokonała Naszej ekipy, ale jest to młoda drużyna, która potrafi grać w piłkę i sprawia problemy. Problemy sprawiała jednak tylko przez początek spotkania, potem Retro  z każdą minutą zdobywali przewagę, spotkanie zakończyło się zwycięstwem żółtych 4-1(bramki dla Retro: Eryk Bożemski -2. Dawid Grzesiak i Paweł Mikołajczyk po jednej bramce), ważnym faktem do odnotowania jest kontuzja Mateusza Śledzianowskiego, który rozgrywał dobre zawody w bramce żółtych, niestety podczas ostatniej akcji meczu został brutalnie sfaulowany. (Mateusz jest już po operacji- złamanie kości jarzmowej się goi i życzymy szybkiego powrotu do zdrowia).

Następna kolejka to zwycięstwo nad Spartą Grąbków bez wychodzenia na boisko, ponieważ Sparta w ogóle nie zjawiła się na meczu, więc rządza gry  w kolejnej kolejce była jeszcze większa, tym bardziej, że czekał Nas mecz z Old Boy Malanów- drużyna, która od  dwóch lat walczyła do samego końca z Retro o mistrzostwo. Po jesiennym meczu, gdzie Retro na swoim boisku uratowało remis w doliczonym czasie gry ten pojedynek zapowiadał się równie ciekawie. Więcej z gry na początku meczu mieli żółci, ale bramkę po stałym fragmencie gry zdobyli gospodarze, goście wyrównali za sprawą Damiana Langa, a bramkę tuż przed przerwą na 2-1 zdobył Łukasz Dąbkowski. Po przerwie szybko padła 3 bramka, był to gol samobójczy defensora z Malanowa. Piłkarze Oldboy nie składali broni i grali dalej, kolejny rzut rożny i zrobiło się 3-2. Na szczęście nerwy nie trwały długo, bo zaraz po wznowieniu gry od środka Retro przeprowadziło akcję bramkową i znów odskoczyli na 2 gole, a piłkę w bramce ulokował Dawid Grzesiak. Kolejne trafienie dla żółtych to bramki Eryka Bożemskiego  i Pawła Mikołajczyka z rzutu karnego. Oldboye w jednej  z ostatnich akcji meczu zdobyli 3 bramkę, również ze stałego fragmentu gry.
Po Oldboy Malanów przyszedł czas na Olimpik Czachulec- Olimpik, który był rewelacją jesieni na wiosnę zawodzą i to bardzo- wygrali tylko jedno spotkanie i w przypadku, gdyby przegrali z Retro spadają z fotela lidera na rzecz Korony Dziadowice, która na wiosnę jeszcze nie przegrała.
Retro było w formie zwyżkowej, Czachulec natomiast chcąc zdobyć pierwszy w swojej historii tytuł mistrzowski musiał wygrać. Mecz był meczem walki i nie można było wskazać faworyta, bo obydwie drużyny miały w pierwszej połowie kilka sytuacji, ale ujrzeliśmy tylko jedną bramkę autorstwa Pawła Mikołajczyka. W drugiej połowie na listę strzelców wpisał się Mateusz Langa, który oddał strzał z około 30 metra, tutaj jednak spora zasługa bramkarza gości, który nie popisał się dobrą interwencją. Olimpik zdobył bramkę kontaktową również strzałem zza pola karnego i ostatnie minuty to nerwowa gra Retro i coraz większa optyczna przewaga zielonych dążących do wyrównania. Kibice na 5 minut przed końcem doczekali się bramki, jednak było to trafienie żółtych na 3-1 a gola zdobył Mieszko Muszalski.
Po tym meczu bardzo ciekawie wygląda tabela, na której czele jest Korona Dziadowice, a punkt mniej mają Olimpik Czachulec i Retro Bibianna, tylko z tym, że Retro ma jeden mecz zaległy. Jednak dużo okaże się w przyszłą niedzielę, gdzie Retro zmierzy się z Koroną Dziadowice i to właśnie w Dziadowicach, zwycięstwo Korony raczej pozbawi Nas realnej szansy na majstra, zwycięstwo Retro to duża szansa na obronę tytułu, remis natomiast będzie korzystny dla Czachulca, który jak zacznie wygrywać będzie się liczył w końcowym wyścigu o puchar.
Zapraszamy wszystkich kibiców na to spotkanie na boisko do Dziadowic na godzinę 15.00
Na koniec pragnę bardzo przeprosić za długą przerwę w pisaniu artykułów i obiecuję poprawę.